Amit tudnunk kell a masszázsról
A masszázs a test felületén alkalmazott mechanikus terápia, amely során meghatározott sorrendiséggel alkal- mazott technikai folyamatok hatására, a szervezet gyógyulási mechanizmussal válaszol. A fizioterápia passzív része.
Az emberek önmagukon már ősidők óta ösztönösen alkalmazták a masszázst, nyomkodva, gyúrva, simogatva a fájós részeiket, később már tudatossá válhatott a folyamat. A primitívtől a kulturált népekig szinte mindenütt megtalálhatjuk a használatát: www.vitaminbank.hu/a masszázs története
A masszázs jótékony hatásai, ahogy az embereknél, úgy az állatoknál is megmutatkoznak. Manapság egy-egy műtét után megkapják a gazdik házi kedvencüket, akik nem tudják, hogy mit is kezdjenek velük. Jobb esetben kapnak valamiféle útmutatót a lábadozási időszakra, de a köztudatba és a gyógyítási folyamatba még a mai napig nem épült be rehabilitációs folyamatként a terápiás masszázs állatok számára.
Célunk, hogy a masszázsterápia aktív része legyen az állatgyógyászat és az állattartás területén!
A masszázs technikája szerint alkalmazhatunk:
- frissítő céllal (egészséges állatoknál alkalmazzuk, ahol a kezelést élénkítő, frissítő, lazító céllal, illetve lelki problémák kezelése során is alkalmazhatjuk, vagy akár születésnapi kényeztetésként)
- gyógyító céllal (orvosi utasításra, ill. közreműködéssel, műtétek utáni rehabilitáció, megelőzési célzattal genetikai problémákra, rendszeres kezelés)
- sportmasszázs (sport tevékenység során, teljesítmény fokozására, regeneráció, izomláz kezelésére, kondíció stabilizációja, sérülések rehabilitációja)